Použite kód JARNAPONUKA10 a získajte zľavu 10% na všetok tovar z kategórie JARNÁ PONUKA.

Katka – tvorenie je pre mňa skúška trpezlivosti a sústredenia, no aj napätie, ako sa mi dielo podarí.

Katka rada tvorí malé darčeky pre svojich blízkych. Dary vyrobené s láskou a darované úprimne, sú pre ňu na nezaplatenie.

 

Ako si sa dostala k nápadu vytvoriť si vlastný machový obraz?

Prvý kontakt, teda skôr pohľad na machové obrazy, bol práve cez Vami zverejnenú súťaž na FB. Veľmi sa mi páčili obrazy od Vašich zákazníkov. Veľmi dlho som sa rozhodovala, čo skúsiť - či obraz, strom, či niečo iné, ľahšie...  Najľahšie sa mi zdalo urobiť tzv. "machovú stenu" na plátne, no dala som si ťažšiu výzvu a rovno nakúpila mach, polystyrénové vence, špagáty a skúsila som vytvoriť strom na venčeku s lanom (viď foto).


Koľko machových obrazov si už doteraz vytvorila?

Venčekov asi 20 a obrazov tiež asi 20. Zatiaľ sa len učím a pozerám nápady na internete 😊


Aký typ obrazov zvykneš robiť najčastejšie? S akým druhom machu zvykneš pracovať najviac?

Najčastejšie a čo ma aj najviac baví, sú obrazy so stromami. Skúšala som vytvoriť aj obraz so živicou, ktorou som dotvorila scenériu vody. Z machov som si najviac obľúbila lišajník.


Robíš machové diela hlavne do svojej domácnosti alebo skôr ako dar pre iných (prípadne na predaj)?

Zatiaľ moje výtvory išli pre potešenie (rodina, známi a pod.)


Ako dlho trvá vytvoriť jeden machový obraz – pre lepšiu predstavu môžeš uviesť aj konkrétne rozmery?

Venček v priemere 20-25cm, čiže omotanie špagátom, vytvorenie kmeňa a prilepenie, očistenie machu a nalepenie mi trvalo cca 1,5 hodiny. Obraz v rozmere 20x30cm v tvare stromu cca 2 hodiny.


Čo by si povedala ostatným, ktorí zvažujú kúpu hotových machových obrazov oproti ich vytvoreniu si svojpomocne?

Vrelo odporúčam vytvoriť si obraz svojpomocne. Každému sa páči svoj výrobok a preto je pre neho osobný a aj cennejší. Aj tomu, kto nemá umelecké vlohy alebo vlohy na ručné práce odporúčam vyskúšať to – nakúpiť si materiál a skúsiť niečo vytvoriť. Je to pri najmenšom dobrá skúsenosť a aj skúška trpezlivosti a sústredenia, v neposlednom rade aj napätie, ako sa mi to dielo podarí. 😊


Je niečo čo ti robilo problém pri práci s machom?

Prvotné čistenie machu bolo asi najviac na nervy :-) Ale to je na každého vkuse -  ja som chcela mach čo najviac načistiť, aby som sa mohla pustiť do práce - strihať, lepiť a hlavne niečo tvoriť, no o to to bolo krajšie.


Máš nejaké praktické tipy pre ostatných, ktorí by sa chceli pustiť do podobného projektu?

Každý si asi musí nájsť svoj štýl, čo mu pri práci najviac pomáha a ako si vie prácu uľahčiť. Ja napríklad čistím mach pinzetou. Pred lepením si najprv mach uložím na obraz, ako to má približne vyzerať a až potom lepím. Keďže mach lepím tavnou pištoľou, ktorá rýchlo tvrdne, je potrebné lepiť mach postupne a po malých častiach.


Prečo si sa rozhodla nakupovať na našom e-shope Machovna.sk?

Mne sa páčila hlavne Vaša rôznorodá ponuka, ceny, aj rýchlosť doručenia. Asi ako väčšina, rada si pozriem aj recenzie na produkty a na serióznosť firmy a tie boli veľmi pozitívne.

 


Na záver - máš v pláne vytvárať ďalšie machové obrazy? Aké sú tvoje budúce plány?

Určite ešte budem tvoriť ďalšie obrazy. Plánujem skúsiť predávať medzi známymi, ak potrebujú dar alebo pozornosť pre niekoho blízkeho, aj keď je ťažké preraziť medzi konkurenciou. Možno tie moje obrazy nie sú až také pekné a vymakané, no ja som každý obraz vyrobila s láskou a darovala úprimne a to je na nezaplatenie :-)