Použite kód JARNAPONUKA10 a získajte zľavu 10% na všetok tovar z kategórie JARNÁ PONUKA.

Stanka – Na začiatku chcela pomôcť bratovi oživiť kúpeľňu a teraz má za sebou 19 obrazov.

Naša stála zákazníčka Stanka vytvorila už dohromady 19 machových obrazov, ktoré použila ako originálne dary pre svojich blízkych. Práca s machom ju veľmi baví a oceňuje aj nízku cenu v porovnaní s hotovými obrazmi. Najradšej tvorí machové stromy a v článku nájdete niekoľko užitočných tipov a trikov, ako vytvoriť taký krásny strom ako na fotke.

Ako si sa dostala k nápadu vytvoriť si vlastný machový obraz?

Brat prerábal byt a v kúpeľni mal voľnú stenu, ktorú chcel niečím oživiť, nakoľko kúpeľňa je dosť tmavá. Rozmýšľali sme nad machovým obrazom, no keď sme goooglili a videli tie ceny, 😱 tak sme si povedali, že si ho radšej spravíme sami. Prvý link, na ktorý som klikla bola machovňa.sk a tam som aj ostala😉 Nádherné machy za celkom prijateľné ceny. A tak sme tam nakúpili všetko, čo bolo treba. Predtým som si ešte na YouTube napozerala videa “ako na to” a začala som s tvorením.

Prečo si sa rozhodla nakupovať na našom e-shope Machovna.sk?

Našťastie som natrafila na Váš e-shop hneď na začiatku a našla som tam naozaj všetko, čo som potrebovala za celkom dobrú cenu. Ale úplne najviac má očaril mach. Tie veľké krásne hlavičky lišajníka sú fakt super. Kopčekový a plochý mach vyzerajú ako živé machy z lesa. Naozaj nádherne machy!

Veľmi oceňujem bodový systém! Za každý nákup a každú recenziu zbieram vernostné body, ktoré si v ďalších objednávkach môžem zmeniť na peniaze a znížiť tak cenu objednávky. To je skvelý nápad! 

Naozaj veľkou výhodou je to, že u vás kúpim všetko, čo na machový obraz potrebujem a nemusím hľadať v iných e-shopoch a platiť v každom jednom poštovné. 

Kde si čerpala inšpiráciu? Prezrela si si predtým aj nejaké tipy a návody na Machovna.sk?

Samozrejme som si prečítala celu stránku machovna.sk, postupy na YouTube a rôzne inspirácie na Pintereste. 

Koľko machových obrazov si už doteraz vytvorila? 

Ak to spočítam všetko dohromady, čiže machové obrazy aj machové stromy, tak ich bolo zatiaľ 19.

S akým druhom machu zvykneš pracovať najviac? 

Najčastejšie robím machové stromy z lišajníka, pretože to vychádza najlacnejšie.  

Je niečo čo ti robilo problém pri práci s machom?

Keď tak rozmýšľam, nič mi nerobilo výrazné problémy. Práca s machom je naozaj úžasná! Možno len to, že niektoré kopčekové machy sú trocha krehké a občas sa mi stalo, že sa rozpadli. Nie je to ale veľký problém – stačí, ak takýto prasknutý kopček prilepíte tavnou pištoľou a na hotovom obraze nič nebude vidieť.

Máš nejaké praktické tipy pre ostatných, ktorí by sa chceli pustiť do podobného projektu? Nejaké vychytávky? 

Keď robím machové stromy, vždy si najskôr lišajník nastrihám a očistím, aby som ho potom už len lepila a nezdržiavala sa. To čo odstrihnem - tie často škaredé korene - si potom prilepím ako podklad pod tie pekné lišajníkové hlavičky. Tým dosiahnem vyšší 3D efekt koruny, ako môžete vidieť aj na mojich fotkách. Lišajník vždy lepím tavnou pištoľou, no plochý a kopčekový mach radšej lepidlom na mach, ktorý dostať na machovna.sk.

Keď som robila s plochým machom, ktorý má na zadnej strane ešte veľa zeminy, tak si pred lepením treba vždy podklad povysávať, aby lepidlo dobre chytilo. Lepidlo treba dávať v hrubšej vrstve. 

Na záver - Čo by si povedala ostatným, ktorí zvažujú kúpu hotových machových obrazov oproti ich vytvoreniu si svojpomocne?

Určite odporúčam, nech si to vyskúšajú spraviť sami. Jednak je to lacnejšie a hlavne si ten obraz spravia presne podľa svojich predstav. Ak ste len trochu zručnejší a kreatívni, nemali by mať žiadny problém.