Použite kód JARNAPONUKA10 a získajte zľavu 10% na všetok tovar z kategórie JARNÁ PONUKA.

Zuzka - S Machovňou sa mi tak dobre tvorí, že neviem prestať

Zuzka má za sebou už mnoho obrazov a ich tvorenie vníma ako relax po dlhom dni v práci. Obrazy vyrába pomaly, s pokojom a jej pozitívny prístup môže mnohých inšpirovať.

Ako si sa dostala k nápadu vytvoriť si vlastný machový obraz?

K tvorbe machových obrazov som sa dostala úplne náhodne. Blížili sa manželove narodeniny a nakoľko som človek, ktorý rád vymýšľa originálne darčeky, tak som hľadala na internete a oslovil ma machový obraz. Potom prišlo na rad hľadanie materiálu - našla som stránku Machovňa.sk a tam sa to všetko začalo. 😍

 

Prečo si sa rozhodla nakupovať na našom e-shope Machovna.sk?

Od Machovňa.sk nakupujem už nejakú dobu. Ponúkate úžasný materiál, doručenie trvá minimálnu dobu a vždy mi ochotne poradili. Máte veľkú ponuku tovaru, ktorej len ťažko odolávam. Keď som na Vašej stránke, mám problém si vybrať tovar, pretože tam máte toho toľko, že niekedy by som sa najradšej nasťahovala do Vášho e-shopu 😍. Vždy, keď mi príde zásielka, tak čakám až rozbalím krabicu a nadýchnem sa machu, ktorý vonia NESKUTOČNE.

 

Koľko machových obrazov si už doteraz vytvorila?

S Machovňou sa mi tak dobre tvorí, že neviem prestať. Zatiaľ som vyrobila asi 20 obrazov.

 

Aký typ machových obrazov zvykneš robiť najčastejšie?

V poslednej dobe vyrábam machové hodiny na stenu, ktoré sa stali najobľúbenejším darom. Rovnako má zastúpenie aj machový strom života alebo iné menšie obrazy. Začínam robiť aj terária so stabilizovaným machom, ale v pláne mám ešte vyrobiť 3D trom.

 

Robíš machové diela hlavne do svojej domácnosti alebo skôr ako dar pre iných, či na predaj?

Machové dielka vyrábam na objednávku, podľa požiadaviek a vzájomnej komunikácie s klientom. Samozrejme ich vyrábam aj ako dar pre rodinu a blízkych.

 

Kde si čerpala inšpiráciu? Prezrela si si predtým aj nejaké tipy a návody na Machovna.sk?

Nápady som čerpala z internetu, skôr zo zahraničných stránok. Po objavení Machovňa.sk som nápady čerpala aj tam. Máte bohatý výber tovaru, z ktorého sa dá vyčariť neskutočné množstvo krásnych diel.

 

Čo by si povedala ostatným, ktorí zvažujú kúpu hotových machových obrazov oproti ich vytvoreniu si svojpomocne?

Tvorenie machového obrazu je jedna tvorivá párty, ktorú milujem. Človek sa môže uvolniť a nechať újsť uzdu fantázii. Je to jednoducho povedané skvelý relax po náročnom dni. A hotový obraz je už len odmena.

 

Je niečo čo ti robilo problém pri práci s machom?

Problémy s tvorbou sú samozrejmé. Postupne sa ich učím vyriešiť aby sa neopakovali. Najväčší problém mi robí asi rozvrhnutie a výpočet machu. Najviac mi pomáhajú v Machovňa.sk, kde mi vždy veľmi ochotne pomôžu, za čo im nesmierne ďakujem.

 

Máš v pláne vytvárať ďalšie machové obrazy?

Momentálne som dostala objednávku na tretie machové nástenné hodiny. V hlave mám aj obraz so živicou, ktorý z nejakého dôvodu stále odkladám, neviem sa k nemu "dokopať".

 

Na záver - máš nejaké praktické tipy pre ostatných, ktorí by sa chceli pustiť do podobného projektu?

Myslím, že treba len skúšať a skúšať. Každý si postupne sám vychytá svoje muchy, ktoré mu uľahčia prácu. Držím palce všetkým, ktorí sa idú pustiť do výroby machových diel. Osobne kladiem dôraz na kvalitu a celkový dojem hotového diela. Po skončení práce si obraz z každej strany dôsledne podsvietim, či niekde chýba mach a ak áno, tak ho doplním. Na záver vždy odstránim „vlasy“ po tavnom lepidle. Osobne nemám rada, ak je na obraze vidieť materiál, s ktorým bol mach prilepený.

Obrazy treba vyrábať s láskou a pokojom, pretože sa to potom odzrkadlí aj na hotovom výrobku. Netreba sa nikam ponáhľať. Osobne sa s machom pri práci s ním niekedy aj rozprávam a ďakujem mu že mi tak pekne pomáha vyrábať diela. Držím všetkým palce, aby sa im ich diela podarili a aby im robili iba radosť.