Použite kód LETNAPONUKA10 a získajte 10% zľavu na všetky produkty z kategórie LETNÁ PONUKA.

AKÉ LEPIDLO POUŽIŤ?

Často dostávame otázku, či je vhodnejšie používať lepiacu pištoľ s tavnými tyčinkami alebo lepidlo na stabilizovaný mach z našej stránky. Výber závisí hlavne od toho, na čo konkrétne chcete lepidlo použiť. Rozhodujúcim faktorom je veľkosť machového obrazu alebo steny, druh použitých machov, prípadne rastlín, vertikálna/horizontálna poloha plochy.

Naše lepidlo na stabilizovaný mach je krémovej štruktúry, je roztierateľné a na jeho rozotieranie je potrebné použiť nejaký nástroj (napr. stierku). Preto nie je vhodné na malé machové obrazy, kde by sa so stierkou zle manipulovalo, ani na lepenie menších kúskov machov, či rastlín, ktoré potrebujete vopchať do malých medzier alebo malých priestorov. Takto by ste si mohli lepidlom zamazať ostatné časti obrazu. Lepidlo je vhodné na všetky druhy machov (kopčekový mach, plochý mach aj lišajník), ideálne však na väčšie plochy. V prípade plochých a kopčekových machov ho môžete používať aj priamo na stene. V prípade lišajníka ho odporúčame lepiť v horizontálnej polohe (napr. na stole alebo na zemi) a až následne po zatvrdnutí lepidla môžete takýto obraz alebo panel zavesiť na stenu. 

Ak si chcete zakúpiť naše lepidlo na machové obrazy, nezabudnite si pozrieť, koľko ho budete na danú plochu potrebovať. Tabuľka potrebného množstva je v texte pod produktom. Lepidlo by sa malo nanášať v primerane hrubej vrstve (viď fotografie), inak sa môže mach začať odliepať.

 

Tavná pištoľ sa dá použiť prakticky na každý účel, ale pri väčších plochách to môže byť zbytočne pracné. V prípade lepenia na stenu by Vám mohlo horúce lepidlo stekať dolu a manipulácia s pištoľou by mohla byť obtiažná. Tavnú pištoľ určite odporúčame na menšie obrazy alebo akékoľvek iné dekorácie, ktoré robíte na stole a máte samozrejme aj prístup k elektrine 😊 Nezabudnite si prichystať dostatočné množstvo lepiacich tyčiniek - pri tvorbe machového obrazu ich spotrebujete naozaj dosť veľa. 

Ak ste sa rozhodli vytvoriť kombinovanú machovú stenu z viacerých druhov machov, ideálnym riešením je kombinovať aj oba druhy lepidiel – väčšie kusy plochého machu alebo kopčekov môžete lepiť na rozotreté lepidlo na väčšej ploche a na vyplnenie medzier a finálne úpravy obrazu môžete použiť tavnú pištoľ.   

Odporúčané produkty8