Machové steny vedia zmeniť každý interiér na nepoznanie a v poslednej dobe sa tešia veľkej oblube aj na Slovensku. Na ich zhotovenie sa používa stabilizovaný machstabilizované rastliny, prípadne rôzne iné prírodné doplnky (drevo a pod). Proces stabilizácie zabezpečí, že stena Vám vydrží rovnako krásna mnoho rokov.

Cena výroby machových stien "na klúč" dokáže byť pomerne vysoká. Štandardom je cena od 500€ za m2. Našim cieľom je priniesť Vám možnosť si takúto steny vyrobiť za oveľa priaznivejšie ceny. Bude Vás to síce stáť trochu námahy pri jej tvorbe, avšak budete mať jedinečný pocit z vlastnoručne vytvorenej steny.

Prevedieme Vás celým procesom od výberu vhodného podkladu, vysvetlíme Vám proces lepenia, navrhneme pomer vhodných machov a rastlín a samozrejme Vám dodáme  lepidlo a stabilizovaný mach s rastlinami.

Vieme Vám zabezpečiť dreveny rám alebo lemovanie podľa vašich požiadaviek.

Zašlite nám cez kontaktný formulár, prípadne emailom na info@machovna.sk rozmery Vašej budúcej steny a nechajte sa prekvapiť výslednou cenou oproti výrobe na zakázku. Každá stena je jedinečná a môže sa líšiť či už typom použitého machu a rastlín alebo jej plochou. 

Príklady koľko môže stáť Vaša stena pri použítí rôznych machov:

  • Lišajník: 220-290€ za m2
  • Plochý mach: 60-100€ za m2.
  • Plochý mach + kopčekový mach: 130 - 210€ za m2 (podľa pomeru použitia kopčekového machu)
  • Kopčekový mach: 300-340€ za m2

V kalkulácii budú zohľadnené aj množstevné zľavy, podľa veľkosti objednávky a cena teda môže byť ešte nižšia.

Veľkou výhodou je možnosť vrátiť mach, ktorý ste pri výrobe nespotrebovali a to až do 30dní od objednania.

Machové panely

Machové panely sú vhodnou voľbou, ak si netrúfate na výrobu machovej steny svojpomocne, prípadne ste zaneprázdnení, ale radi by ste niečo ušetrili a nebojíte sa veľmi jednoduchej montáže. Machovú stenu Vám dodáme vo forme panelov o veľkosti 60x40cm, z ktorej si viete poskladať akýkoľvek tvar, prípadne si panel upraviť na požadovaný rozmer.