Použite kód JARNAPONUKA10 a získajte 10% zľavu na všetky produkty z kategórie JARNÁ PONUKA.

Machové steny svojpomocne

Machové steny vedia zmeniť každý interiér na nepoznanie a v poslednej dobe sa tešia veľkej oblube aj na Slovensku. Na ich zhotovenie sa používa stabilizovaný machstabilizované rastliny, prípadne rôzne iné prírodné doplnky (drevo a pod). Proces stabilizácie zabezpečí, že stena Vám vydrží rovnako krásna mnoho rokov.

Cena výroby machových stien "na klúč" dokáže byť pomerne vysoká. Štandardom je cena od 500€ za m2. Našim cieľom je priniesť Vám možnosť si takúto steny vyrobiť za oveľa priaznivejšie ceny. Bude Vás to síce stáť trochu námahy pri jej tvorbe, avšak budete mať jedinečný pocit z vlastnoručne vytvorenej steny.

Prevedieme Vás celým procesom od výberu vhodného podkladu, vysvetlíme Vám proces lepenia, navrhneme pomer vhodných machov a rastlín a samozrejme Vám dodáme  lepidlo a stabilizovaný mach s rastlinami.

Zašlite nám cez kontaktný formulár (v spodnej časti stránky), prípadne emailom na info@machovna.sk rozmery Vašej budúcej steny a nechajte sa prekvapiť výslednou cenou oproti výrobe na zakázku. Každá stena je jedinečná a môže sa líšiť či už typom použitého machu a rastlín alebo jej plochou. 

Príklady koľko môže stáť Vaša stena pri použítí rôznych machov:

  • Lišajník: 200-240€ za m2
  • Plochý mach: 70-100€ za m2.
  • Plochý mach + kopčekový mach: 100 - 220€ za m2 (podľa pomeru jednotlivých machov)
  • Kopčekový mach: 330-360€ za m2

Tieto ceny nezahŕňaju množstevné zľavy. V kalkulácii môže teda vyjsť cena na 1m2 ešte lacnejšie, v závislosti od veľkosti objednávky. 

Veľkou výhodou je možnosť vrátiť mach, ktorý ste pri výrobe nespotrebovali a to až do 30dní od objednania.

Predbežnú kalkuláciu si môžete vyrátať už aj v našej machovej kalkulačke. Cena je orientačná a presne Vám ju vyčíslime až po konzultácii. Prostredníctvom mailu doladíme detaily, dohodneme konkrétne odtiene machov, prípadne pridáme nejaké príslušenstvo. Z uvedenej ceny sa však môžete odraziť a porovnať si svojpomocnú výrobu machovej steny s hotovou stenou na zakázku.

Šířka obrazu (cm) cm
cm
Od 0 € s DPH v prevedení lišajník

Stena zhotovená len z lišajníka. Príklad takýchto stien si môžte pozrieť tu:

     


Od 0 € s DPH v prevedení kopčekový mach

Stena zhotovená len z kopčekového machu bez kombinácie s inými druhmi machov. Príklad takýchto stien si môžte pozrieť tu:

         


Od 0 € s DPH v prevedení plochý mach

Stena zhotovená len plochého machu. Príklad takýchto stien si môžte pozrieť tu:


Od 0 € s DPH v prevedení plochý mach (70%) + kopčekový mach (30%)

Stena zhotovená z plochého a kopčekového machu. Príklad takýchto stien si môžte pozrieť tu:

         


Od 0 € s DPH v prevedení kombinácie viacerých druhov

Stena zhotovená z kombinácie viacerých druhov machu. Príklad takýchto stien si môžte pozrieť tu: